אזעקה לבית

בהרבה מאוד יישובים וערים ברחבי הארץ, כאשר אנו נוסעים לסוף שבוע או לטיול בחו"ל, או אפילו סתם לאירוע משפחתי, עולה החשש הקבוע:

מה יהיה אם נחזור הביתה ונגלה שאורחים לא רצויים ביקרו לנו בבית? מה נעשה אם נגלה שפורצים בילו לנו בבית ולקחו ממה שבא ליד בזמן שלא היינו?

יש לא מעט משפחות שהחשש שלהן כל כך גדול, שהן יעדיפו לצמצם את הבילויים שלהם מחוץ לבית, ובלבד שלא יחזרו לבית הפוך.

לעתים אפילו ההרגשה שמישהו נגע לנו בחפצים, ובייחוד בחפצים האישיים שבחדר השינה וכדומה, מרתיעה יותר מההרגשה לבד משהו יקר בגלל שהוא נגנב. אז מה עושים? מתקינים מערכת אזעקה לבית!

ההתקנה של מערכת אזעקה

באחד הקטעים הסאטיריים של אפרים קישון, הוא מדבר על כך שהוא התקין בביתו מערכת אזעקה, אך מהפחד שהיא תופעל שלא לצורך הוא אף פעם לא יוצא מהבית… במציאות זה לא כך וישנן מערכות אזעקה לבית מצוינות שיכולות לפתור לכם את החשש.

הטכנולוגיות החדשות ושעודן מתפתחות כל הזמן (למרבה הצער יש לכך ביקוש) מאפשרות שליטה נוחה מהמחשב או מהסמארטפון בכל מקום ובכל זמן, והתחרות בין החברות השונות מבטיחה רמת שירות לקוחות גבוהה.

שירות הלקוחות הוא אחד האלמנטים החשובים בבחירה של חברה להתקנת אזעקה בבית, משום שבהפעלת אמת שלה אנחנו זקוקים וזקוקות לתמיכה מהירה, בטוחה, מקצועית ומרגיעה.

מה ההבדל בין מערכת אזעקה קווית לאלחוטית?

מערכת קווית היא כזו המושתתת על חוטים, עבורם יש צורך בהקמת תשתית מיוחדת בבית. ההשקעה אמנם גדולה יותר, אך המערכת מן הסתם יציבה יותר, משום שהיא איננה חשופה להפרעות כאלה ואחרות בקליטה אלחוטית.

מערכת אלחוטית בדרך כלל צורכת יותר תחזוקה שוטפת, למשל יש להחליף אחת לכמה שנים סוללות, אבל ההתקנה שלה פשוטה הרבה יותר.

כיום שתי סוגי המערכות ניתנות ברמה גבוהה של אמינות, ולכן השיקול המרכזי בבחירה בין השתיים צריך להיות העלות בהקמת התשתית למערכת קווית.

אם מדובר בבנייה של בית חדש, או אם מדובר בשיפוצים שגם ככה עושים בבית – ניתן "על הדרך" להתקין מערכת קווית. אם לא, אין בדרך כלל צורך להשקיע בהקמת מערך שלם של מערכת קווית, וניתן להסתפק מבלי להתפשר על רמת האבטחה במערכת אלחוטית.

כמה עולה התקנה של מערכת אזעקה?

כמובן, העלות של מערכת אזעקה לבית תלויה בסוגי מצלמות האבטחה, הגלאים והמערכת (האם היא קווית או אלחוטית). טווח המחירים הוא בסדר גודל של כמה אלפי שקלים, עד כ- 5,000 ש"ח.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שחשוב לבחור במתקין אזעקה איכותי ומנוסה, ולכן אסור להתפשר על המחיר בכל הנוגע להתקנת מערכת אזעקה ביתית. זכרו תמיד שההתקנה מקנה אבטחה ושקט נפשי ולאלה אין מחיר.