מערכת אזעקה לבית

החשש מפורצים מלווה ישראליות וישראלים רבים במהלך חייהם: אלה שכבר פרצו להם בעבר, מכירים את התחושה הלא נעימה של חזרה הבייתה מחופשה או אפילו מחתונה של חברים, והגילוי שמישהו היה שם לפני שחזרתם…

הדלת או החלון פתוחים לרווחה, הבית מבולגן. לעתים ישנם חפצים שבורים, וברוב המקרים החדר ההפוך ביותר הוא חדר השינה – בגלל החשד שדווקא שם יוחבאו דברי הערך היקרים ביותר, פורצים נוטים להתמקד בו ולחפש בו היטב.

כל מי שיצא לו לנקות את הבית אחרי שפורצים היו בו, להתעסק עם המשטרה והביטוח, וכל זה מבלי לעצור את שגרת החיים, יודע – מערכת אזעקה יכולה להקנות שקט נפשי ותחושת ביטחון שאין להם מחיר.

למה כדאי להתקין מערכת אזעקה בבית?

מערכת אזעקה לבית יכולה להרתיע פורצים מלהתקרב אפילו לבית ולא לנסות לפרוץ. בהרבה מקרים מספיק השלט המצביע על כך שמותקנת אזעקה, והפורצים מעדיפים שלא להתעסק עם הבית.

אם הם החליטו שכן לנסות את מזלם, מערכות האזעקה האיכותיות הקיימות היום בשוק מבטיחות הפעלת אזעקה ויצירת קשר מיידית עם בעלי הבית.

רעש האזעקה עשוי בעצמו להפחיד את הפורצים ולאותת להם שהם התגלו, ולהרחיק אותם לפני שיספיקו לבצע את התכנית שלהם. אם לא, המערכות יזעיקו את מי שצריך על מנת לעצור את האירוע באיבו ולמזער את הנזק, כאשר ניתן לקבוע למי תטלפן מערכת האזעקה בעת הפעלתה.

כמה עולה מערכת אזעקה ביתית?

המחירים משתנים על פי הבחירה במערכת קווית אל מול מערכת אלחוטית. מערכת אזעקה תעלה בממוצע כ- 4,000 ש”ח, ואין צורך בהכנת תשתית. מערכת קווית דורשת התקנת תשתית בעלות של כמה אלפי שקלים, ולאחר מכן המערכת עצמה זולה יותר בממוצע ועומדת סביב ה- 2,000 ש”ח בממוצע. בנוסף, המחירים משתנים בהתאם לכמות הגלאים המותקנים וכמות הצופרים. מעבר לכך, ניתן לרכוש שירותים נוספים כמו מתאם סלולרי, והעלות תשתנה בהתאם להעדפותיכם.

מה עוד כדאי לעשות חוץ מהתקנת אזעקה?

מלבד ההתקנה של מערכת אזעקה לבית על מנת להרתיע פורצים, להרחיק אותם בשעת מעשה או להזעיק סיוע באירוע אמת – ישנם כמה צעדים פשוטים שמומלץ לנקוט כ”טיפול מונע”.

אם אתם יודעים שאתם לא תהיו בבית כמה ימים, בקשו מאחד השכנים או השכנות שיאסוף עבורכם את הדואר, על מנת שלא יצטבר בתיבה. בנוסף, תוכלו לבקש מהם להיות עירניים לגבי רעשים חריגים שיוצאים מהבית, על מנת שיוכלו להזעיק משטרה במידת הצורך לפני שיהיה מאוחר.

אם אתם מנויים לעיתון מודפס יומי או סוף שבוע, צרו קשר עם שירות הלקוחות של העיתון ובקשו שלא לקבל אותו בזמן ההיעדרות שלכם. זאת, מאחר שפורצים פוטנציאליים עלולים להבחין בעיתון שנותר זרוק בכניסה לביתכם, ולהבין כי יצאתם מהבית למספר ימים.