מצלמות מעקב

עד לא מזמן, התקנת מערכת אבטחה ביתית הכוללת מצלמות מעקב, הייתה אמצעי קיצוני לאבטחת בית פרטי. עם זאת, במהלך השנים האחרונות, התופעה הפכה לשכיחה יותר כתוצאה מעלייה דרסטית במספר הפריצות לבתים.

המחקרים מראים כי בשנים האחרונות חלה עלייה בכמות הפריצות לבתי מגורים. תופעת הפריצות מתרחבת בעקבות ההתפתחות הכלכלית, עליית יוקר המחייה והגידול בפערים החברתיים והכלכליים.

בעוד חלקים מסוימים באוכלוסייה נהנים מעליית משכורות ומרמת חיים גבוהה, חלקים גדולים באוכלוסייה עדיין עובדים במשכורות נמוכות ומתקשים לגמור את החודש.

אנשים רבים מרגישים חסרי ביטחון וחוששים שפורץ יחדור לביתם במהלך הלילה ויגנוב את מיטב רכושם. כתוצאה מכך, הם בוחרים להתקין מערך אבטחה ביתי הכולל מערכת אזעקה ומערכת מצלמות מעקב מתקדמת.

מצלמות מעקב

היתרונות של מצלמות מעקב

למצלמות מעקב ישנן יתרונות רבים. הן מתעדות את המתרחש באמצעות סרטוני ווידאו במקרה בו ביתך נפרץ. תצלומי הווידאו עשויים לסייע למשטרה לזהות את הפורצים ולהוביל לתפיסתם.

בנוסף, מצלמות חיצוניות המקיפות את הגדר החיצונית של הבית, מרתיעות פורצים פוטנציאליים.

כל פורץ פוטנציאלי שמזהה מצלמת אבטחה יחשוב מספר פעמים לפני שינסה לפרוץ לבית. סביר להניח שהוא פשוט יעבור למטרה הבאה.

מצלמות האבטחה נועדו גם להשגחה על הבית בשעות שאתם מחוץ לבית. באמצעות מצלמות האבטחה תוכלו לראות מכל מקום את המתרחש בביתכם, כך שאם השארתם ילדים קטנים בבית או חיות מחמד, תוכלו לראות מה מצבם.

סוגי מצלמות

מצלמות האבטחה ביתיות מתחלקות לשתי קטגוריות: מצלמות אבטחה חיצוניות ומצלמות אבטחה פנימיות. בתוך כל אחת מהקטגוריות הללו ישנם סוגים שונים של מצלמות אבטחה.

ההבדל העיקרי הוא שמצלמות אבטחה המיועדות לשימוש חיצוני עמידות יותר בפני תנאי מזג אוויר קשים.

רוח חזקה, גשם, שלג וגם טמפרטורות גבוהות עלולות לפגוע במצלמה. מצלמת אבטחה מורכבת ממכשיר אלקטרוני שעלול להתקלקל במקרים של רטיבות או תנאי מזג אוויר קשים.

למצלמות אבטחה המיועדות לשימוש חיצוני ישנה שכבת ציפוי מיוחדת המגינה על גוף המצלמה והעדשה. מצלמות אלו כמובן יקרות יותר, אך יחזיקו מעמד לטווח ארוך יותר.

כתוצאה מהסיבות הללו, כדאי להתקין מסביב לבית אך ורק מצלמות הנועדו לשימוש חיצוני. מכיוון שבוודאי לא תרצו שמצלמת האבטחה שקניתם במיטב כספכם תתבלה מהר.

מצלמות מעקב פנימיות

ישנם שני סוגים עיקריים של מצלמות מעקב פנימיות- מצלמות אבטחה קוויות ומצלמות אבטחה אלחוטיות.

מצלמת אבטחה קווית מחוברת באמצעות כבלים למכשיר הקלטה מרכזי. בדרך כלל מצלמות אבטחה פנימיות יהיו מצלמות כיפה, כיוון שהן מספקות זווית ראייה רחבה ויכולות לצלם שטח רב.

מצלמות אבטחה אלחוטיות הנקראות גם מצלמות WIFI או מצלמות IP. הן מצלמות אלקטרוניות המתחברות לשרתי אחסון בענן באמצעות רשת האינטרנט. היתרון המשמעותי שלהן הוא שניתן לצפות בתצלומי האבטחה בכל מקום ובכל זמן.