מצלמת כיפה

בשנים האחרונות, תופעת הפריצות לבתים ועסקים תוספת תאוצה, ואיתה מגיעה גם ההבנה כי צריך לאבטח את הנכס גם באמצעים דיגיטליים, כמו למשל מצלמת כיפה.

מצלמת כיפה נותנת מענה למגוון רחב של צרכי אבטחה. עמידותה לאורך זמן והיתרונות הברורים שלה, המפורטים במאמר, הופכים אותה למוצר משתלם מאוד שיכול להעניק לנו בטחון ושקט נפשי שנוגע ליקרים לנו, הבית או העסק שלנו.

כל בית עסק או חברה זקוקים למצלמות אבטחה

על מנת להעניק לבית שלנו או לעסק שלנו, את האבטחה הטובה ביותר ולהבטיח שאנחנו נהנה מתחושת הביטחון המקיפה ביותר, עלינו להשתמש במגוון מוצרי האבטחה שהשוק מציע.

מצלמות אבטחה איכותיות הן כלי חשוב מאין כמותו בארסנל אמצעי האבטחה שלנו. מצלמות אבטחה מייצרות הרתעה מפני פעילות פלילית פוטנציאלית בבית או בעסק ומאפשרת לנו לזהות ולאתר את הפושעים במידה ופעילות כזאת התרחשה.

מהי מצלמת כיפה?

מצלמות אבטחה באות במגוון דגמים, צורות ודגמים, ומאפשרות לתת מענה נכון ומדויק לצרכי האבטחה שלנו. מתוך מגוון זה מצלמת כיפה היא ללא ספק אחד מסוגי המצלמות הטובים והמקצועיים ביותר.

מצלמת כיפה היא מצלמה בצורת כחצי כדור, אותו ניתן להתקין על התקרה או על משטח אנכי. עינית המצלמה נמצאת למעשה בתוך חצי הכדור.

סידור זה של עינית המצלמה מאפשרת תנועה מלאה של המצלמה, מבלי אנשים בחלל המצולם ידעו או יבחינו במה מתמקדת המצלמה בכל רגע נתון.

מה הם היתרונות של מצלמת כיפה?

מצלמת כיפה טומנת בחובה יתרונות רבים על פני סוגים אחרים של מצלמות אבטחה.

ראשית, מצלמת כיפה משתלבת בצורה אסתטית במשטח עליו היא מותקנת. מכיוון שהיא יחסית קטנה ולא בולטת, היא אינה פוגמת במראה חלל הבית או העסק.

תכונה זו מתאימה לאנשים הרוצים להנות מתחושת הבטחון של מצלמת אבטחה, מבלי להקנות לחלל העסק או הבית תחושת אי נעימות של אזור "מאובטח" או "שמור".

יתרון נוסף של מצלמת הכיפה הוא גודלה הקומפקטי. מכיוון שהיא קטנה ואינה בולטת בשטח, היא לא תהיה מטרה לפגיעות מכוונות שיכולות לפגוע ברצף הצילום מצד פושעים ופורצים שלא רוצים שזהותם תיחשף בידי המצלמה. טווח הצילום של מצלמת הכיפה הוא מקיף לחלוטין.


טווח התנועה של מצלמת כיפה

עינית המצלמה, הממוקמת כאמור בתוך חצי הכדור, מסוגלת להגיע לטווח תנועה מלא של שלוש מאות שישים מעלות, ובכך לתת כיסוי מרבי לחלל העסק או הבית.

טווח התנועה המלא של מצלמת הכיפה, נובע ממבנה המצלמה הבנוי כמו הצורה של מפרק כדורי, כמו לדוגמא המפרק שיש לנו בכתף, ומאפשר ליד תנועה סיבובית מלאה.

במצלמות כיפה רבות ישנה אפשרות להניע ולהפעיל את המצלמה מרחוק באמצעות אמצעי תקשורת כמו הסמארטפון או המחשב. ניתן להפעיל מרחוק את מלוא טווח התנועה של מצלמת הכיפה, וכמו כן להתמקד בעצמים ספציפיים בתוך התמונה המשודרת.