מצלמת IP

מצלמת IP יכולות לספק פתרונות הגנה ואבטחה רבים בהגנה על עסקים, בתים וכדומה, כפי שיבואר להלן. מצלמת IP הינה סוג של מצלמת וידיאו, אשר הביאה עימה חידושים רבים לעולם מצלמות הבטיחות.

מצלמת ה- IP, או בשמה המלא מצלמת Internet Protocol, הינה חידוש לשוק המצלמות במעגל סגור, מצלמות אשר דורשות מקום אחסון דיגיטלי מתמיד ומיוחד עם חיבור חוטי ומפריע בעין ליחידת אחסון מרכזית.

אך עם מצלמת ה-IP, כל מה שצריך הוא רק רשת אינטרנט פעילה והיא תוכל לשדר תכני וידאו ללא שום הפרעה, ברזולוציה גבוהה ועם חיסכון עצום בזיכרון וחיווט.

איך מתקינים אותה ?

לשם פעולה, חלק ממצלמות ה-IP דורשות מכשיר ייעודי הכולל תוכנת הפעלה בשם NVR, מכשיר זה, בשלל צורותיו, מתחבר בצורה אלחוטית לרשת מצלמות ה- IP והמחשב המרכזי, וממיר אוטומטית את סרטוני הוידאו ומעביר אותם למקומות אחסון מיועדים.

עם זאת, ישנו מספר גדל ועולה של מצלמות IP אשר אינן דורשות מכשיר NVR ייחודי והן מראש בעלות תוכנה זו, מצלמות אלו דורשות רק התקנת תוכנה פשוטה וקלה על המחשב, עם מינימום התקנה והפעלה.

מצלמות ה-IP אינן דורשות ברובן חיבור ממשי למחשב ראשי, והן משדרות את הנתונים בצורה אלחוטית וקלה לתפעול, ובכך מקלות על המשתמש וכן מפשטות את הליך החיבור והתפעול, תוך שמירה על אלגנטיות ופשטות מרבית.

מי צריך מצלמת IP ?

כל אדם המעוניין בהגנה מסוימת, באם זה כשמירה על העסק הפרטי, או בכלל על חיית המחמד שנשארה לבד בבית מצלמת IP הינה הפתרון בשבילו.

למצלמת ה-IP זווית צילום רחבה ומקיפה, אשר יכולה בצילום אחד לתפוס שטח עצום, ללא צורך ברשת מצלמות, ובדיסקרטיות מוחלטת. מצלמת IP הינה הפתרון המושלם לכל בעיה, ובאם רצונך להשיג יכולת צפייה וניטור במינימום השקעה, התקנה וטיפול, זאת המצלמה בשבילך.

מחיר מצלמת IP

שוק מצלמות ה-IP התרחב משמעותית בשנים האחרונות ואיתו הגיעה גם עליית התחרות בין מותגים וכך גם ירידת מחירים.                                                                                                         

כיום מחיר מצלמת IP ממוצעת, יכול לנוע בין 100 שקלים, ועד 1000 שקלים ומעלה, תלוי ברזולוציית הצילום, המותג והפרטים הטכניים הנוספים.

תכונות מצלמת IP

מצלמות ה-IP הן מוצר הפועל לנוחיותו המרבית של המשתמש, הן קטנות ודורשות התקנה מהירה וקלילה. גודלה של מצלמת IP יכול לנוע בין גודלו של בוטן, ועד לכדור כדורגל, כך שלכל שימוש, וכן לכל מקום, מצלמת אבטחה IP הינה הפתרון בשבילך.

לשם השגת יתרון בשוק, הכניסו המותגים בחלוף השנים שלל תכונות ייחודיות אשר אמורות להקל על המשתמש, וכן להגדיל את טווח פעולתו עם המצלמה. תכונות אלו מונות בחלקן עמידות למים, צילום בחושך, רזולוציית צילום K4 ועוד.